Categories Menu

Co je Mohendžodaro?

kameny

Mohendžodáro je posvátné starodávné cvičení tantrické jógy určené pro ženy každého věku. Jedná se o ucelený soubor devíti pozic těla, které na sebe postupně navazují. Tyto pozice aktivují a rozvádějí životní a sexuální energii tělem. Mohendžodáro je cvičení komplexní, posilující jak psychickou, tak i fyzickou, vnější i vnitřní krásu ženy. Toto cvičení také pomáhá udržet si pocit mladosti a porozumění sobě samé.

Mohendzodaro_kruh-02

Mohendžodáro dokáže pomoci i s dalšími problémy, jejichž zlepšení mnouhé ženy pocítí již velmi brzy po začátku cvičení:

  • Zvýšení přitažlivosti pro muže! Jak je to možné? Pracují totiž s energií pánevního dna, s první a druhou čakrou, a tak posilují své sexuální vyzařování. Na muže pak působí jako magnet.
  • Vyšší šance otěhotnění. Tantra jóga posiluje vaječníky, vyrovnává hladinu ženských hormonů a odstraňuje bloky v malé pánvi, které mohou bránit otěhotnění. Mnoho žen, které nemohly otěhotnět a které začaly cvičit Mohendžodáro, mají už teď miminka.
  • Zlepšení sexuálního života po porodu. Ženy po porodu si občas stěžují na to, že je jejich vagina roztažená a ony už nenacházejí v milování takovou rozkoš jako dřív. Protože se v tantra józe cviky zaměřují na posílení pánevního dna, vagina se stává pružnější a pevnější, což umožňuje prožívat sex lépe a  intenzivněji.
  • Regulace hormonů během a po menopauze. Vyzrálé ženy, které prožívají přechod nebo jsou po menopauze, mohou díky tantra józe uklidnit hladinu svých ženských hormonů a omezit tak „tradiční přechodové problémy“ - pocení, návaly, nevolnosti. Hormony poté nemusí být doplňovat uměle.

K těmto fyzickým důsledkům cvičení se připojují i psychická pohoda, vyrovnanost a spokojenost ženy samotné se sebou.

a21

„Mohendžodáro je cesta zpět k sobě samé, Mohendžodáro je nauka o mě samé. Nechci a neučím se žádnou pradávnou nauku, pravdivě nalézám sama sebe. Abych v sobě nalezla hluboký klid, hluboký mír, vyrovnanost, štěstí a lásku k životu. Abych dokázala žít svůj život naplno, abych nelitovala jediného dne, který prožiji. Aby má osobnost měla žár a originalitu, abych vnímala své pocity a potřeby. Abych byla svůdná, přitažlivá, aby mne těšil každý nádherný boží den. Abych byla zkrátka ženou a věděla, že toto jsem já a toto je můj život.“

MUDr. Monika Sičová, průkopnice cvičení Mohendžodára v České republice

Být ženou je opravdový dar.

Je to překvapivá, vzrušující a nádherná cesta.