Categories Menu

Dnes jsem spokojená a vyrovnaná. Mám hodného manžela (už druhého), prima děti (už dospělé), práci, která mě naplňuje, mám čas na to, co mě baví.

V době, kdy mi bylo kolem třicítky, jsem se tak ale opravdu necítila.

Mému tehdejšímu manželovi tehdy diagnostikovali rozsáhlý zhoubný nádor. Měli jsme dvě malé děti a já jsem byla naprosto zničená. Obrovský pocit bezmoci mě nějakou dobu paralyzoval. Ale pak jsem začala hledat možnosti, kterými bych mohla manželovi pomoci i já a nenechávat všechno jen na doktorech (manžel podstoupil klasickou léčbu – chemoterapie, ozařování).

Pomoc pana Murphyho

Tu pomoc jsem našla v knize Josepha Murphyho Moc podvědomí a začala jsem některé autorovy rady využívat.  (Tato kniha mi otevřela úplně nový obzor. Už tehdy jsem věděla, že se chci naučit “něco”, co by nemocným pomohlo zvládat stres v době léčení.)

Po třech měsících mému muži řekli, že je naprosto čistý, i když původně tvrdili, že je to nemožné (a je v pořádku dodnes, i když už je to mnoho let).

Když manžel po pár letech od vyléčení od rodiny odešel, musela jsem zas pracovat na sobě, abych se dala do pořádku.Vyškrábat se nahoru už ale bylo jednodušší, protože v průběhu let jsem začala pracovat s různými metodami, které využívají práci s energií.

Jak jsem potkala EFT

Metoda, která mě nejvíc oslovila, bylo EFT. Je to způsob, jak využít akupresuru v psychologii.  Dozvěděla jsem se o ní ve chvíli, kdy jsem i já  potřebovala vyřešit problém a hledala jsem, co by mohlo nejvíc pomoct.

Když jsem poprvé jela jako klientka k terapeutce, nevěděla jsem, co mě čeká. Terapie trvala asi dvě hodiny a mně se najednou ulevilo, tíže, která mě svírala, zmizela.  Začala jsem se usmívat, po pár dnech odešly zdravotní problémy.

TAK TO JE SUPER! Tohle taky chci umět!  A proto jsem se přihlásila na roční kurz, kde jsem se naučila tuto  metodu využívat. Teď  už s ní pracuji 10 let a mám  mnoho zkušeností i spokojených klientů.

Práce s klienty mě baví, nabíjí mě. Je báječné sledovat rozdíl, jak vypadají klienti před a po konzultaci. Když přicházejí, často jsou vystresovaní, někdy mají pláč na krajíčku. Po terapii odcházejí    usměvaví, rozzáření a problém, který se jim zdál nepřekonatelný, se náhle zdá nevýznamný. 

Moje aktivity

  • s dětmi - pracuji s dětmi v poradně na jejich starostech doma i ve škole, na jejich fyzických potížích
  • spolupracuji s Dětským domovem v Dolní Čermné a alespoň částečně se snažím dětem ulehčit  jejich situaci
  • s dospělými klienty na problémech partnerských, na jejich strachu, fóbiích, úzkostech…
  • s klienty, kteří se léčí se závažnými chorobami a kterým EFT pomáhá psychicky zvládnout jejich nemoc a léčbu
  • Od září 2011 vedu docházkové kurzy tantra jógy Mohendžodáro v Rychnově nad Kněžnou (nyní v Dlouhé Vsi u Rychnova).
  • Od roku 2011 jsem začala používat i metodu Cesta, kterou vytvořila Američanka Brandon Bays. Podobně jako EFT pomáhá Cesta odstranit hluboko uložené  negativní emoce, a nejen to: umožní člověku spojit se s vlastním Zdrojem.
  • V červenci 2013 jsem navštívila v Praze seminář Léčebných kódů, které vedl přímo dr. Alex Loyd, muž, který tuto novou metodu vymyslel a propaguje ji po celém světě. Používám tuto metodu a jsem překvapena, jak rychle se vyřešily některé nepříjemné zdravotní problémy.
  • V roce 2015 jsem prošla několika semináři kvantového léčení a skvělým kurzem Kristiána Beňa - Matrix energie - vědomé bytí