Categories Menu

Nejhorší emoce je strach

 

Každý má někdy strach. Přesně si pamatuji těch pár týdnů, kdy jsem měla před první veřejnou přednáškou o mé práci s metodou EFT. Musela jsem myslet na to, že se termín přednášky blíží, že mám strach, jak to dopadne, jestli vůbec na přednášku někdo přijde...a pak jsem konečně začala "ťukat" i sama sebe - všechny strachy, co mě napadaly, včetně svírání žaludku a krku. Napětí povolilo. A i když jsem měla na začátku vystoupení přece jen trochu trému, po pár minutách to už bylo dobré. A přednáška se líbila.

A i tehdy jsem si uvědomila, jak svazující strach je, jak nás omezuje: bojíme se např. létat letadlem, nepodíváme se do míst, která bychom rádi viděli. Muž neosloví  dívku, protože se bojí, že bude odmítnut.  Strach nám brání v rozvoji našich schopností, protože se někdy bojíme opustit práci, která nám nevyhovuje, a dělat něco, co milujeme.

Někdy svůj strach překonáme a zvládneme situaci. Často ale přestaneme létat, neoslovíme toho správného partnera, neděláme práci, která by nás bavila.

A i když vím, že je mnoho možností, jak se strachu zbavit, já preferuji právě EFT, se kterou mám už mnoho let zkušeností.

Jak ji využít k uvolnění strachů si můžete přečíst zde na příbězích klientů.